همه دسته بندی ها
EN

اخبار و وبلاگ

صفحه اصلی>اخبار و وبلاگ

علل و راه حل های لرزش و لرزش موتور در دور آرام

زمان: 2021-10-15 بازدید : 29

با افزایش زمان استفاده از وسیله نقلیه و مسافت پیموده شده، به تدریج مشکلات خودروهای بزرگ و کوچک نمایان شده است که از جمله آن ها می توان به جیتر در حالت آرام، شتاب، داغ شدن خودرو و موارد دیگر اشاره کرد. بنابراین، چه اتفاقی در مورد جیتر ماشین می افتد، به جز شمع، چه دلایل دیگری ممکن است باعث شود؟


لرزش ناشی از اجزای مکانیکی موتور

موتور در حین کار به سایش ادامه می دهد و شکاف بین دیواره داخلی سیلندر و پیستون افزایش می یابد، اما درجه سایش هر سیلندر لزوماً یکسان نیست. در حالت شروع سرد، اثر روانکاری روغن ضعیف است و سیلندر و پیستون شکاف ممکن است بخشی از گاز با دمای بالا را نشت کند و در عین حال باعث ناپایداری سیلندر شود، توان خروجی نیز کاهش می یابد. تا حدودی، و هزینه بازرسی و نگهداری نیز نسبتاً بالا است.


سنسور دمای آب غیر طبیعی است

اینکه موتور به خوبی کار می کند یا نه، معمولاً توسط سنسور دمای آب قضاوت می شود. اگر اطلاعات سنسور به اشتباه منتقل شود (معمولاً به صورت اختلاف زیاد بین دمای اطلاعات منتقل شده و دمای واقعی بیرون ظاهر می شود)، انژکتور موتور باعث پاشش سوخت غیرعادی و مشکلات لرزش می شود. این اجتناب ناپذیر است.


سیستم تامین سوخت غیرعادی

پمپ سوخت: عملکرد این است که سوخت پرفشار را به لوله توزیع سوخت برساند تا از تامین مداوم سوخت به نازل تزریق سوخت اطمینان حاصل شود. هنگامی که پمپ بنزین از کار بیفتد، باعث نوسان فشار روغن می شود و باعث می شود موتور به طور یکنواخت کار کند. بررسی این مشکل عمدتاً به گیج فشار سوخت بستگی دارد. در طی فرآیند تشخیص، فشار سنج سوخت را به لوله توزیع سوخت وصل کنید، موتور را در دور آرام روشن کنید و مقدار فشار را در این زمان مشاهده کنید. از تغییر مقدار می توان برای قضاوت اولیه در مورد مشکل بودن سیستم تامین سوخت استفاده کرد.

هنگامی که فشار تزریق سوخت تعیین می شود، فشار سوخت مستقیماً بر مقدار سوخت تزریق شده و همچنین غلظت گاز مخلوط تأثیر می گذارد. مخزن سوخت همچنین دارای یک کانال متصل به قوطی کربن فعال برای جذب بخار سوخت است. از طریق کنترل شیر برقی، ارسال بخار سوخت به خط لوله گاز نیز بر غلظت مخلوط تأثیر می گذارد.

انژکتور سوخت: با افزایش تعداد استفاده ها، انژکتورهای سوخت ممکن است مسدود یا نشت کنند. حفظ عادات خوب رانندگی می تواند رسوبات کربن را کاهش دهد. هنگامی که انژکتور یک سیلندر خاص مشکل داشته باشد، خروجی هر سیلندر ناهماهنگ خواهد بود و در نتیجه لرزش ایجاد می شود. نازل تزریق سوخت باید تمیز نگه داشته شود و در صورت لزوم می توان آن را به طور مرتب تمیز یا تعویض کرد تا از حالت اتمیزه شدن خوب در حین پاشش سوخت اطمینان حاصل شود. برای قضاوت در مورد کیفیت انژکتورهای سوخت، پرسنل تعمیر و نگهداری حرفه ای باید از طریق میز تست نتیجه گیری کنند. روش معمول "قطع سوخت" است.


سیستم جرقه زنی غیر عادی


کویل احتراق: انرژی شمع را برای تولید جرقه فراهم می کند. اگر مشکلی در سیم پیچ احتراق وجود داشته باشد، مستقیماً بر کیفیت احتراق تأثیر می گذارد و در نتیجه مقدار زیادی رسوب کربن ایجاد می شود که در شرایط کاری با سرعت بالا جدی تر خواهد بود. ECU در این مکان وضعیت کار سیستم جرقه زنی را از طریق یک سنسور ضربه ای کنترل می کند.

پرسنل تعمیر و نگهداری حرفه ای می توانند از ECU برای تعیین محل خاص ناهنجاری استفاده کنند. در حین کار هنگام نصب کویل احتراق به حالت آب بندی آن توجه کنید و هوای زیر کویل باید تمیز تخلیه شود در غیر این صورت انبساط گاز پس از گرم شدن باعث بیرون آمدن سیم پیچ احتراق می شود که باعث می شود موتور موتور را ترک کند. تکان دادن.

شمع: هنگامی که وسیله نقلیه سرد است، به دلیل دمای داخلی ناکافی، اثر روانکاری روغن محدود می شود و مقاومت نسبتاً زیاد خواهد بود. برای اطمینان از قدرت مورد نیاز به تزریق سوخت بیشتری نیاز دارد. بنابراین فاصله احتراق شمع بسیار مهم است. هر چه شکاف بزرگتر باشد، انرژی کمتر است.

از آنجایی که اثر اتمیزه شدن مخلوط گاز در دمای پایین خوب نیست، انرژی لازم برای شروع احتراق موتور زیاد است. هنگامی که موتور برای مدت طولانی کار می کند، شکاف احتراق شمع به تدریج افزایش می یابد، اما ECU در این موقعیت نمی تواند مشکل را تشخیص دهد. حالت کار قبلی را حفظ کنید تا خروجی یک سیلندر خاص کاهش یابد و موتور تکان بخورد.

قبلی: سنسور WH بر روی سنسور بیل مکانیکی / لودر / تراکتور / کامیون و راه حل سوئیچ تمرکز دارد، در ماه دسامبر، محصول تبلیغاتی سنسور موقعیت دریچه گاز 266-1466 برای بیل مکانیکی کاترپیلار.

بعد : تفاوت بین ماشینکاری CNC و ماشینکاری معمولی چیست؟