همه دسته بندی ها
EN

اخبار و وبلاگ

صفحه اصلی>اخبار و وبلاگ

تفاوت بین ماشینکاری CNC و ماشینکاری معمولی چیست؟

زمان: 2021-09-15 بازدید : 21

ماشینکاری و ماشینکاری NC فرآیندهای پردازشی هستند که اغلب در پردازش سخت افزاری استفاده می شوند. فناوری پردازش NC از فناوری پردازش مرسوم می آید. این متعلق به ترکیب کاملی از فناوری پردازش معمولی و فناوری NC رایانه، طراحی به کمک رایانه و فناوری ساخت کمکی است. با توجه به پیشرفت مداوم فناوری، قطعاتی که نیاز به ماشینکاری دقیق در صنعت ساخت مدرن دارند، روز به روز بیشتر می شود، الزامات برای دقت ماشینکاری و پیچیدگی سطح قطعات ماشینکاری شده روز به روز بالاتر می رود. بنابراین، ماشینکاری NC اغلب به طور گسترده استفاده می شود. با این حال، از منظر هزینه، هزینه ماشینکاری NC بالاتر از فرآیند ماشینکاری سنتی است. در مرحله بعد، فناوری دقیق hongweisheng را دنبال کنید تا تفاوت بین ماشینکاری CNC و فرآیند ماشینکاری سنتی را ببینید:

1.تفاوت در تکنولوژی پردازش

  در فرآیند ماشینکاری مرسوم، می توان آن را در بسیاری از جنبه ها، مانند معیار تعیین موقعیت، روش بستن، ابزار ماشینکاری و روش برش ساده کرد، اما فرآیند پردازش داده ها پیچیده تر خواهد بود، بنابراین این عوامل بسیاری باید به طور کامل در نظر گرفته شوند، و چون از همان کار ماشینکاری استفاده می شود، راه حل های محصول زیادی برای فرآیند ماشینکاری NC وجود دارد، که می تواند چینش خط اصلی را برای پر کردن ماشینکاری و ابزارهای ماشینکاری متعدد ایجاد کند. این فرآیند دارای ویژگی های تنوع است، که تفاوت بین فرآیند ماشینکاری NC و فرآیند ماشینکاری سنتی است.     


2. تفاوت بین گیره و فیکسچر

  در فرآیند ماشینکاری NC، نه تنها جهت مختصات فیکسچر و تجهیزات باید نسبتاً ثابت باشد، بلکه رابطه ابعادی بین قطعات و سیستم مختصات تجهیزات نیز باید هماهنگ باشد. در فرآیند بستن، دو مرحله موقعیت یابی و بستن باید به طور موثر کنترل شوند. در شرایط فرآیند ماشینکاری سنتی، از آنجایی که ظرفیت پردازش خود تجهیزات نسبتاً محدود است، بنابراین لازم است که در فرآیند ماشینکاری چندین گیره انجام شود و همچنین نیاز به استفاده از یراق آلات مخصوص است که منجر به هزینه بالای آن می شود. طراحی و تولید کننده لوازم، که عملاً هزینه تولید محصولات را افزایش می دهد. با این حال، موقعیت یابی فرآیند ماشینکاری NC را می توان با ابزارهای اشکال زدایی کرد، و در بسیاری از موارد، نیازی به انجام طراحی فیکسچر خاصی نیست، بنابراین، به طور نسبی، هزینه آن کمتر است.

3. ابزار از تفاوت های فوق استفاده می کند

   در فرآیند ماشینکاری، انتخاب ابزار برش باید با توجه به تفاوت بین فرآیند ماشینکاری و روش ماشینکاری تعیین شود. به خصوص در فرآیند ماشینکاری NC، استفاده از برش با سرعت بالا نه تنها به راندمان ماشینکاری کمک می کند، بلکه کیفیت ماشینکاری نیز تضمین شده است، که می تواند به طور موثر احتمال تغییر شکل ناشی از برش را کاهش دهد و چرخه ماشینکاری را کوتاه کند. بنابراین، در برش با سرعت بالا، تقاضا برای ابزارهای برش بیشتر است.

   در حال حاضر هنوز روش برش خشک در زمینه ماشینکاری در دنیا وجود دارد. این روش برش بدون مایع برش یا فقط به مقدار کمی مایع برش نیاز دارد. بنابراین، ابزار باید مقاومت حرارتی عالی داشته باشد. در مقایسه با فناوری ماشینکاری معمولی، فناوری ماشینکاری NC دارای الزامات بالاتری برای عملکرد ابزار است.

   موارد فوق تفاوت بین ماشینکاری CNC و ماشینکاری معمولی است. امیدوارم این مقاله بتواند به شما کمک کند. شنژن hongweisheng بیش از 26 سال بر ماشینکاری با دقت بالا تمرکز کرده است و تجربه قابل توجهی را انباشته کرده است. زمینه های محصول فعلی اپتیک، درمان پزشکی، ارتباطات، هوانوردی، هوافضا، اتوماسیون خودرو و اداری را پوشش می دهد و با پیشرو بودن در گذراندن گواهینامه های ISO9001، ISO14001، iatf16949 و سایر گواهینامه ها، یکی از معدود تولید کنندگان با صلاحیت پردازش قطعات خودرو در شنژن است. اگر نیاز به پردازش قطعات مکانیکی دقیق دارید، به Wuhan sensal Intelligent Technology Co., Ltd. خوش آمدید و ما از صمیم قلب به شما خدمت خواهیم کرد. 

قبلی: علل و راه حل های لرزش و لرزش موتور در دور آرام

بعد : هیچ